Alkohol na prezent – jak wręczyć?

Alkohol na prezent – podstawowy savoir-vivre

alkohol na prezent prezent na świętaAlkohol stanowi doskonały prezent biznesowy, jeśli zostanie odpowiednio dobrany. Znaczenie ma tu gatunek oferowanego trunku, dodatki, opakowanie, minimalizm a nawet umiejscowienie butelki.  Dobrym rozwiązaniem jest też odpowiednio skomponowany i opakowany kosz upominkowy. Spersonalizowany podarunek powinien być wręczony osobiście, gdyż posiada on niezwykłe znaczenie. Gesty takie doceniane są w międzynarodowych wymianach tego rodzaju prezentów. Dopilnowanie kompozycji jest szczególnie ważne gdy występują różnice kulturowe w biznesie.

Komunikacja biznesowa za pomocą prezentu związanego z alkoholem odbywa się niekiedy po długim spotkaniu, lunchu czy rozmowach. Niewielki nawet, miniaturowy prezent niesie ze sobą wartościową wiadomość: Jesteś profesjonalistą, dbasz o wizerunek i budujesz własną markę.

W ostatnim czasie jako element wspomagający przy podejmowaniu działań prezentowych, z uwzględnieniem eleganckiego wydźwięku alkoholu w relacjach biznesowych wykorzystuje się doradztwo agencji czy specjalistów z zakresu komunikacji międzykulturowej w biznesie.

Savoir-vivre

Lunch biznesowy, to dobry moment na wręczenie prezentu z alkoholem. W czasie wymiany podarunków okolicznościowych zawierających alkohol musicie pamiętać o zasadach takich jak:

  • wyciszenie telefonu i odłożenie go na bok,
  • udzielenie uwagi obdarowywanemu rozmówcy,
  • stworzenie wrażenia, iż kontrahenci są ważniejsi w danym momencie
  • zadbanie o dyskrecję

Zachowania takie sprzyjają wykorzystaniu alkoholu na prezent jako elementu łącznika, obok konwersacji i powiązań ludzkich. Do tego dołączają elementy takie jak przenoszenie biznesu w inne miejsce, co powoduje konieczność reorganizacji podejścia do obdarowywania prezentami alkoholowymi. Sytuacja ta ponownie powoduje, ze możliwości stykają się jednocześnie z dostosowaniem do nowych warunków, zwłaszcza w tak delikatnej kwestii jak prezenty alkoholowe ze słodyczami.

Skontaktuj się z naszymi doradcami

Nasi doradcy Klienta starannie przygotują dla ciebie odpowiednio dobrane kosze prezentowe lub prezenty z alkoholem.  Doradzą również w jakich okolicznościach najlepiej je wręczyć. Przygotują też prezenty na okoliczność wydarzeń takich jak kongresy, konferencje, sympozja. Zapraszamy gości gości między innymi Kongresu Klimatycznego COP24 do zakupu prezentów w postaci wykwintnych polskich wódek dla swoich rodzin i znajomych na całym Świecie.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Strefa Dobry Start

    Bardzo dobry tekst. Dobra komunikacja z Klientem to podstawa udanego biznesu. Zapraszamy na szkolenia z komunikacji w biznesie: https://strefadobrystart.pl/szkolenia-katowice/ Kosze prezentowe dla kontrahentów to świetny pomysł pod warunkiem, że zostaną wręczone odpowiednio dyskretnie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.