Prezenty na Święta

Prezent na Święta

Champagne Jackowiak

Prezenty na ŚwiętaCzy dostaliście już prezent na Święta lub Mikołaja? ? My już tak ! Mikołaj przyniósł nam coś bardzo wyjątkowego… francuskiego szampana… ALE… z polskim akcentem!  Spoiwem jest piękna historia o miłości córki właściciela winnicy Rondeau i Władysława Jackowiaka, który był podporucznikiem Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej.

Podarowany im przez ojca panny młodej fragment winnicy, pozwolił na rozpoczęcie w 1946 roku produkcji szampana z polskim orłem w koronie na etykiecie.

Szampan w smaku jest elegancki, delikatny z akcentami owocowymi, z lekką nutą kwasowości. Idealny prezent na Święta i nadchodzącego Sylwestra !!!

Whisky Big Peat Christmas

Prezenty na ŚwiętaPrezentowana na zdjęciu butelka to Big Peat Christmas 2016. Jest to szósta świąteczna odsłona wydana przez firmę DouglasLaing & Co.

Whisky zawiera destylaty ze wszystkich czynnych destylarni na Islay oraz Port Ellen, która została zamknięta w 1983 roku. Co ciekawe na tubie jest przedstawione 9 świątecznych pończoch wiszących nad palącym się kominkiem. Skarpety te reprezentują 9 gorzelni wchodzących w skład tej wyjątkowej whisky. 

Jest to seria limitowana do 15000 sztuk, dodatkowo jest butelkowana z naturalną mocą z beczki ze stężeniem alkoholu 54,6% i bez filtracji na zimno. W smaku iście torfowa z powiewem morskiej bryzy, miodu, jabłek z akcentami wanilii i pieprzu. 

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, co Mikołaj ma Wam przynieść albo szukacie inspiracji na prezent na Święta, serdecznie zapraszamy do Whisky & Spirit House.

Oba trunki mogą znaleźć się w naszych zestawach i koszach prezentowych!

Ten post ma jeden komentarz

  1. Strefa Dobry Start

    No i okazuje się, że prezenty nie muszą być nudne! Dziękujemy za inspiracje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.